Platinum 75ah 800mca 2yr Marine Sld Dt Batt SD685M

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 222 mm |
| Battery Length | 258 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Capacity | 75 Ah |
| Battery Width | 172 mm |
| Product Information |
|
| Product Title | Marine Battery 12V - 75Ah |
| Product Description | Platinum |
| Barcode (EAN) | 5060043804121 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






