Platinum 90ah 1020mca 2yr Marine Plus Sld Dt SD690M

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Width | 170 mm |
| Battery Capacity | 90 Ah |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 222 mm |
| Battery Length | 302 mm |
| Product Title | Marine Battery 12V - 90Ah |
| Product Description | Platinum |
| Product Information |
|
| Barcode (EAN) | 5060043803926 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






