PS-1270 Power Sonic VRLA Battery 7Ah (PS-1270VDS)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Power Sonic |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 6.53 Ah |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 65 mm |
| Height inc. terms | 100 mm |
| Height exc. terms | 94 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 14.64 inc. VAT



















