Yuasa NP12-12FR (Flame Retardant) NP-VRLA 12V 12Ah Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa NP |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 12 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 98 mm |
| Height inc. terms | 87.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 47.49 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa NP |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 12 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 98 mm |
| Height inc. terms | 87.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 47.49 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa NP |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 65 Ah |
| Length | 350 mm |
| Width | 166 mm |
| Height inc. terms | 174 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 200.45 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa NP |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 38 Ah |
| Length | 197 mm |
| Width | 165 mm |
| Height inc. terms | 170 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 124.24 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 26 Ah |
| Length | 166 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 125 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 77.45 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa Y |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 12 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 98 mm |
| Height inc. terms | 97.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 34.52 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa Y |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 65 mm |
| Height inc. terms | 97.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 17.60 inc. VAT