MB10U MOTOBATT Quadflex AGM Bike Battery 12V 14.5Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C10) | 14.5 Ah |
| CCA (EN) | 175 A |
| Length | 135 mm |
| Width | 90 mm |
| Height inc. terms | 146 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 69.00 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C10) | 14.5 Ah |
| CCA (EN) | 175 A |
| Length | 135 mm |
| Width | 90 mm |
| Height inc. terms | 146 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 69.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 20.5 Ah |
| CCA (EN) | 230 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 72 mm |
| Height inc. terms | 164 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 91.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 3.8 Ah |
| CCA (EN) | 50 A |
| Length | 98 mm |
| Width | 56 mm |
| Height inc. terms | 110 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 21.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 2.5 Ah |
| CCA (EN) | 40 A |
| Length | 113 mm |
| Width | 38 mm |
| Height inc. terms | 87 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 20.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 32 Ah |
| CCA (EN) | 385 A |
| Length | 166 mm |
| Width | 126 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 131.76 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 13 Ah |
| CCA (EN) | 175 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 70 mm |
| Height inc. terms | 145 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 63.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 4 Ah |
| Length | 71 mm |
| Width | 71 mm |
| Height inc. terms | 96 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 16.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 7 Ah |
| CCA (EN) | 105 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 95 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 34.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Product Code | MBTX9UHD |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 10 Ah |
| CCA (EN) | 160 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 110 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 54.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 22.5 Ah |
| CCA (EN) | 280 A |
| Length | 180 mm |
| Width | 90 mm |
| Height inc. terms | 162 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 97.96 inc. VAT