MT4R MOTOBATT Quadflex AGM Bike Battery 12V 2.5Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 2.5 Ah |
| CCA (EN) | 45 A |
| Length | 114 mm |
| Width | 49 mm |
| Height inc. terms | 86 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 22.96 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 2.5 Ah |
| CCA (EN) | 45 A |
| Length | 114 mm |
| Width | 49 mm |
| Height inc. terms | 86 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 22.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C10) | 14.5 Ah |
| CCA (EN) | 175 A |
| Length | 135 mm |
| Width | 90 mm |
| Height inc. terms | 146 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 69.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 19 Ah |
| CCA (EN) | 200 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 91 mm |
| Height inc. terms | 181 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 83.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 22.5 Ah |
| CCA (EN) | 280 A |
| Length | 180 mm |
| Width | 90 mm |
| Height inc. terms | 162 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 97.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 2.5 Ah |
| Length | 80 mm |
| Width | 70 mm |
| Height inc. terms | 105 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 15.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 6.5 Ah |
| CCA (EN) | 100 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 65 mm |
| Height inc. terms | 94 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 39.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Product Code | MBT12B4 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 11 Ah |
| CCA (EN) | 150 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 70 mm |
| Height inc. terms | 130 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 58.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Product Code | MBT9B4 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 9 Ah |
| CCA (EN) | 115 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 70 mm |
| Height inc. terms | 105 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 48.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 25 Ah |
| CCA (EN) | 300 A |
| Length | 205 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 162 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 106.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MOTOBATT |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C10) | 20 Ah |
| CCA (EN) | 240 A |
| Length | 160 mm |
| Width | 90 mm |
| Height inc. terms | 161 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 89.96 inc. VAT