Platinum Hp Mf Agm 30ah 385cca Wc 1yr CTM30L-BS

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 170 mm |
| Battery Length | 186 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Battery Width | 130 mm |
| Battery CCA | 385 A |
| Product Description | Platinum |
| Product Information |
|
| Product Title | Motorcycle MF AGM Battery 12V - 30Ah - 385CCA |
| Barcode (EAN) | 5060043802660 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






