Yuasa YTX16-BS-1 MF Motorcycle Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa MF |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 14.7 Ah |
| CCA (EN) | 230 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 161 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 78.81 inc. VAT





















