ENTX12-BS Enduroline Quad Bike ATV Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| CCA (EN) | 190 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 86 mm |
| Height inc. terms | 131 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 30.05 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| CCA (EN) | 190 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 86 mm |
| Height inc. terms | 131 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 30.05 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 14 Ah |
| CCA (EN) | 165 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 88 mm |
| Height inc. terms | 147 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 33.29 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 5 Ah |
| CCA (EN) | 90 A |
| Length | 113 mm |
| Width | 69 mm |
| Height inc. terms | 106 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 30.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| CCA (EN) | 100 A |
| Length | 114 mm |
| Width | 69 mm |
| Height inc. terms | 131 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 22.19 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| CCA (EN) | 135 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 86 mm |
| Height inc. terms | 94 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 26.39 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 9 Ah |
| CCA (EN) | 165 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 86 mm |
| Height inc. terms | 107 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 23.89 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| CCA (EN) | 135 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 95 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 39.94 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 4 Ah |
| CCA (EN) | 85 A |
| Length | 113 mm |
| Width | 69 mm |
| Height inc. terms | 87 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 14.19 inc. VAT