PTX9-BS Powerline Quad Bike ATV Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 9 Ah |
| CCA (EN) | 135 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 86 mm |
| Height inc. terms | 107 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 14.29 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 9 Ah |
| CCA (EN) | 135 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 86 mm |
| Height inc. terms | 107 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 14.29 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| CCA (EN) | 170 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 86 mm |
| Height inc. terms | 131 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 21.16 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 5 Ah |
| CCA (EN) | 80 A |
| Length | 113 mm |
| Width | 69 mm |
| Height inc. terms | 106 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 13.89 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 13 Ah |
| CCA (EN) | 150 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 88 mm |
| Height inc. terms | 147 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 20.13 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| CCA (EN) | 95 A |
| Length | 114 mm |
| Width | 69 mm |
| Height inc. terms | 131 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 16.05 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 4 Ah |
| CCA (EN) | 50 A |
| Length | 113 mm |
| Width | 69 mm |
| Height inc. terms | 87 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 12.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| CCA (EN) | 105 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 86 mm |
| Height inc. terms | 94 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 22.74 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| CCA (EN) | 130 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 93 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 21.71 inc. VAT