Apec Coil Spring Front ACS1300
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Length | 368 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 154 mm |
| Vehicle Manufacturer | NISSAN |
| Model | ALMERA |
| Function | Suspension Spring |
| Replace in Pairs Only | |
| Spring Design | Coil spring with inconstant wire diameter |
| Thickness | 12 mm. 3 mm |
£ 18.09 inc. VAT















