Apec Coil Spring Rear ACS1608
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Length | 356 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Outer Diameter | 118 mm |
| Model | 4007 C-CROSSER OUTLANDER |
| Function | Suspension Spring |
| Vehicle Equipment | CITROEN MITSUBISHI PEUGEOT |
| Replace in Pairs Only | |
| Spring Design | Coil spring with inconstant wire diameter |
| Thickness | 14 mm. 5 mm |
£ 39.84 inc. VAT










