T4 075 Bosch Truck Battery 12V 140Ah Type 627HD T4075
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Range | Bosch T4 HD Truck |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 140 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 189 mm |
| Height inc. terms | 223 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 173.90 inc. VAT




















