T4 080 Bosch Truck Battery 12V 215Ah Type 625HD T4080
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Range | Bosch T4 HD Truck |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 215 Ah |
| CCA (EN) | 1150 A |
| Length | 518 mm |
| Width | 276 mm |
| Height inc. terms | 242 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 261.20 inc. VAT












