T5 077 Bosch Truck Battery 12V 180Ah Type 629SHD T5077
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Bosch |
| Range | Bosch T5 HDE Truck |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 180 Ah |
| CCA (EN) | 1000 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 223 mm |
| Height inc. terms | 223 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 220.07 inc. VAT












