EF1853 Exide Power PRO Professional HDX Commercial Battery 12V 185Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Range | Exide Premium |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 185 Ah |
| CCA (EN) | 1100 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 223 mm |
| Height inc. terms | 223 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 167.70 inc. VAT



















