655 Numax Premium Commercial Battery 12V 125AH
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 125 Ah |
| CCA (EN) | 720 A |
| Length | 346 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 289 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 146.55 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 125 Ah |
| CCA (EN) | 720 A |
| Length | 346 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 289 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 146.55 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 110 Ah |
| CCA (EN) | 750 A |
| Length | 346 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 239 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 113.38 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | Halfords HB019 / HCB019 |
| Guarantee | 3 Years |
£ 89.40 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 140 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 185 mm |
| Height inc. terms | 215 mm |
| Other References | 612 |
| Guarantee | 2 Years |
£ 154.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 130 Ah |
| CCA (EN) | 680 A |
| Length | 509 mm |
| Width | 216 mm |
| Height inc. terms | 207 mm |
| Other References | 622 |
| Guarantee | 2 Years |
£ 159.70 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 90 Ah |
| CCA (EN) | 540 A |
| Length | 346 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 239 mm |
| Other References | 641, 645 |
| Guarantee | 2 Years |
£ 118.30 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 600 A |
| Length | 346 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 239 mm |
| Other References | 642, 646 |
| Guarantee | 2 Years |
£ 115.62 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 90 Ah |
| CCA (EN) | 720 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Other References | Exide W017BX / W017SE / W112VSE |
| Guarantee | 3 Years |
£ 86.10 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 140 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 185 mm |
| Height inc. terms | 215 mm |
| Other References | 612 |
| Guarantee | 2 Years |
£ 154.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity | 110 Ah |
| CCA | 740 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 209 mm |
| Other References | 615, 630 |
| Guarantee | 2 Years |
£ 156.20 inc. VAT