AGM020 FAHREN BATTERY 105AH 950CCA EN AGM020FR
Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
115.54OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Terminals | ![]() ![]() |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 105 Ah |
| CCA (EN) | 950 A |
| Length | 393 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
| Barcode (EAN) | 05060043800338 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.









