019 FAHREN BATTERY 85AH 720CCA EN 019FR
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 90 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 55.39 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 90 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 55.39 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 317 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 55.41 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 60 Ah |
| CCA (EN) | 560 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 60.38 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 650 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 70.41 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 65 Ah |
| CCA (EN) | 650 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 83.36 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 75 Ah |
| CCA (EN) | 730 A |
| Length | 317 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 84.12 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 850 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 101.67 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 105 Ah |
| CCA (EN) | 950 A |
| Length | 393 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 115.54 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 60 Ah |
| CCA (EN) | 680 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 73.27 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 84.62 inc. VAT