AGM115 FAHREN BATTERY 80AH 800CCA EN AGM115FR
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 317 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 135.44 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 317 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 135.44 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fahren |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 38 Ah |
| CCA (EN) | 360 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 87.10 inc. VAT