Brembo 2x Brake Discs Pair Vented Front 09.7131.11
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Brembo |
| Height | 55 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 280 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Number Of Holes | 5 |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Product Feature 2 | PRIME LINE - UV Coated |
| Brake Function | Brake Disc |
| Minimum Thickness | 20 mm |
| Surface | Coated |
| Tightening Torque | 170 Nm |
£ 72.36 inc. VAT






