Apec Brake Pads Set Front PAD1795
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Width | 155 mm |
| Height 2 | 59 mm |
| Height 3 | 65 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 19 mm |
| Wear Warning Contact | with integrated wear warning contact |
| Product Feature 1 | with retaining spring |
| Brake System | ATE |
| Number Of Wear Indicators | 2 Per Axle |
| Warning Contact Length | 215 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Vehicle Manufacturer | ALFA ROMEO |
| Model | GIULIETTA |
£ 32.08 inc. VAT






