Apec Brake Pads Set Front PAD1810
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Width | 193 mm |
| Height 2 | 74 mm |
| Height 3 | 71 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 20 mm |
| Wear Warning Contact | incl. wear warning contact |
| Product Feature 1 | with retaining spring |
| Brake System | ATE |
| Number Of Wear Indicators | 2 Per Axle |
| Warning Contact Length | 310 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Model | A6 A6 Allroad A7 |
| Vehicle Manufacturer | AUDI |
£ 33.58 inc. VAT






