S4 007 Bosch Car Battery 12V 72Ah Type 100 S4007
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Bosch |
| Product Code | S4 007 |
| DIN | 572 409 068 |
| Range | Bosch S4 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 72 Ah |
| CCA (EN) | 680 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 75.96 inc. VAT




















