012 Hankook SMF Car Battery 12V 44AH MF54459
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 44 Ah |
| CCA (EN) | 390 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 41.37 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 44 Ah |
| CCA (EN) | 390 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 41.37 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 85 Ah |
| CCA (EN) | 720 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 63.38 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 850 A |
| Length | 351 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 144.17 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 900 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 113.71 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 100 Ah |
| CCA (EN) | 850 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 77.40 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 60 Ah |
| CCA (EN) | 540 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 77.08 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 360 A |
| Length | 234 mm |
| Width | 127 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 39.30 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 360 A |
| Length | 234 mm |
| Width | 128 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 42.63 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 35 Ah |
| CCA (EN) | 330 A |
| Length | 187 mm |
| Width | 127 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 34.78 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 35 Ah |
| CCA (EN) | 330 A |
| Length | 187 mm |
| Width | 129 mm |
| Height inc. terms | 221 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 34.72 inc. VAT