055 Hankook SMF Car Battery 12V 35AH MF53522
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 35 Ah |
| CCA (EN) | 330 A |
| Length | 187 mm |
| Width | 129 mm |
| Height inc. terms | 221 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 34.72 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 35 Ah |
| CCA (EN) | 330 A |
| Length | 187 mm |
| Width | 129 mm |
| Height inc. terms | 221 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 34.72 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 360 A |
| Length | 238 mm |
| Width | 127 mm |
| Height inc. terms | 225 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 45.76 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 54 Ah |
| CCA (EN) | 480 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 45.92 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 68 Ah |
| CCA (EN) | 570 A |
| Length | 277 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 58.27 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 62 Ah |
| CCA (EN) | 510 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 50.08 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 275 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 119.85 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 650 A |
| Length | 277 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 97.16 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 74 Ah |
| CCA (EN) | 680 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 57.78 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 75 Ah |
| CCA (EN) | 640 A |
| Length | 315 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 65.64 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA (EN) | 640 A |
| Length | 315 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 67.97 inc. VAT