Platinum Car Battery 063VP

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery CCA | 330 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 175 mm |
| Battery Length | 207 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Capacity | 36 Ah |
| Battery Width | 175 mm |
| Battery Type Code | 063 |
| Product Description | Energy Value |
| Barcode (EAN) | 5060043804923 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






