Platinum 12v 55ah 490cca Mf 3yr 078E

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 175 mm |
| Battery Length | 242 mm |
| Battery Capacity | 55 Ah |
| Battery Type Code | 078 |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery CCA | 490 A |
| Battery Width | 175 mm |
| Product Information |
|
| Product Title | MF Conventional Battery 12V - 55Ah - 490CCA |
| Product Description | Platinum |
| Barcode (EAN) | 5060043801274 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






