Platinum 12v 60ah 560cca Smf 3yr 111E

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Width | 183 mm |
| Battery CCA | 560 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 175 mm |
| Battery Length | 235 mm |
| Battery Capacity | 60 Ah |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Type Code | 111 |
| Product Description | Platinum |
| Product Information |
|
| Product Title | SMF Conventional Battery 12V - 60Ah - 560CCA |
| Barcode (EAN) | 5060043801397 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






