Platinum 12v 60ah 680cca Agm Ss Plus 3yr AGM027E

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Capacity | 60 Ah |
| Battery Type Code | 027 AGM |
| Battery CCA | 680 A |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Width | 175 mm |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 190 mm |
| Battery Length | 242 mm |
| Vehicle Equipment | for vehicles with start-stop function |
| Product Information |
|
| Product Title | AGM Start Stop Plus Battery 12V - 60Ah - 680CCA |
| Product Specification | AGM Battery |
| Product Description | Platinum |
| Barcode (EAN) | 5060043800291 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






