Platinum Car Battery AGM158E

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Length | 236 mm |
| Battery Capacity | 45 Ah |
| Battery Type Code | 158 AGM |
| Battery CCA | 370 A |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Width | 127 mm |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 224 mm |
| Vehicle Equipment | for vehicles with start-stop function |
| Product Information |
|
| Product Title | AGM Start Stop Plus Battery 12V - 45Ah - 370A |
| Product Description | Platinum |
| Barcode (EAN) | 5060043804268 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






