Type 077 Varta Dynamic SLI Car Battery 12V 45Ah (Short Code: B20) (Varta DIN: 544 064 036 or 545 413 040)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | B20 |
| ETN | 545413040 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 400 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | 077 |
| Weight | 11.43 Kg |
| Guarantee | 3 Years |
£ 47.35 inc. VAT




















