YBX3334 Yuasa SMF Car Battery 12V 95Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Product Code | YBX3334 |
| Range | Yuasa YBX3000 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 720 A |
| Length | 303 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 222 mm |
| Guarantee | 3 Years |
£ 118.62 inc. VAT




















