HJ-S75D31L Yuasa Auxiliary Car Battery 12V
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Yuasa |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA (EN) | 510 A |
| Length | 304 mm |
| Width | 171 mm |
| Height inc. terms | 227 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 378.49 inc. VAT



















