Bosch Air Filter F026400686
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 266 mm |
| Width | 154.5 mm |
| Height | 43 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.50 inc. VAT

We supply a variety of air filters from trusted brands like Bosch, NAPA, Mahle, Wix, Delphi and Mann, designed to improve engine efficiency by ensuring clean air is delivered to the engine. Replacing air filters regularly is essential, as a clogged filter can restrict airflow, reducing engine performance, fuel efficiency, and potentially causing long-term engine damage.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 266 mm |
| Width | 154.5 mm |
| Height | 43 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 306 mm |
| Width | 154.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.57 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 245 mm |
| Width | 199 mm |
| Height | 50.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.57 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 218 mm |
| Width | 165.5 mm |
| Height | 56 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 13.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 273 mm |
| Width | 233 mm |
| Height | 46 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 18.62 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 268 mm |
| Width | 178 mm |
| Height | 56 mm |
| Replaces | F026400708 |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 13.69 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 197 mm |
| Width | 258.5 mm |
| Height | 21.8 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 13.62 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 175 mm |
| Width | 164 mm |
| Height | 42 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 14.52 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 422 mm |
| Width | 225 mm |
| Height | 46.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 14.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 226.5 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 37.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.13 inc. VAT