Bosch Air Filter F026400780
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 223.5 mm |
| Width | 243.5 mm |
| Height | 57 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 17.43 inc. VAT

We supply a variety of air filters from trusted brands like Bosch, NAPA, Mahle, Wix, Delphi and Mann, designed to improve engine efficiency by ensuring clean air is delivered to the engine. Replacing air filters regularly is essential, as a clogged filter can restrict airflow, reducing engine performance, fuel efficiency, and potentially causing long-term engine damage.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 223.5 mm |
| Width | 243.5 mm |
| Height | 57 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 17.43 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 279 mm |
| Width | 168 mm |
| Height | 35 mm |
| Replaces | S9051 |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 10.04 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 242 mm |
| Width | 178.5 mm |
| Height | 32 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 13.73 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 200 mm |
| Width | 241 mm |
| Height | 42 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 14.13 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 269 mm |
| Width | 252.5 mm |
| Height | 50.4 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 17.43 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 269 mm |
| Width | 252.5 mm |
| Height | 40.4 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 18.20 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 291 mm |
| Width | 168 mm |
| Height | 81 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.63 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 380 mm |
| Width | 156 mm |
| Height | 41 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 10.41 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 133 mm |
| Width | 739 mm |
| Height | 57.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 24.55 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 163 mm |
| Width | 252 mm |
| Height | 46.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.63 inc. VAT