Pair of 12V 12Ah Mobility Batteries - Powerline PL12-12
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 12 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 98 mm |
| Height inc. terms | 98 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 32.45 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 12 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 98 mm |
| Height inc. terms | 98 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 32.45 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 20 Ah |
| Capacity (C100) | 22 Ah |
| Length | 181 mm |
| Width | 77 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 61.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 12 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 98 mm |
| Height inc. terms | 100 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 52.47 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 33 Ah |
| Capacity (C100) | 37 Ah |
| Length | 196 mm |
| Width | 131 mm |
| Height inc. terms | 180 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 105.65 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 7 Ah |
| Length | 150 mm |
| Width | 64 mm |
| Height inc. terms | 98 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 18.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa REC |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 22 Ah |
| Length | 181 mm |
| Width | 76 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 120.78 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 26 Ah |
| Length | 166 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 125 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 97.73 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 20 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 76 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 74.25 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 34 Ah |
| Length | 196 mm |
| Width | 130 mm |
| Height inc. terms | 168 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 135.08 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa REC |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 80 Ah |
| Length | 259 mm |
| Width | 168 mm |
| Height inc. terms | 214 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 439.84 inc. VAT