Pair of 12V 20Ah Mobility Batteries - Lucas LSLA20-12
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 20 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 76 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 70.16 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 20 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 76 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 70.16 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 34 Ah |
| Length | 196 mm |
| Width | 130 mm |
| Height inc. terms | 168 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 128.15 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 10 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 65 mm |
| Height inc. terms | 117 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 47.24 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 17 Ah |
| Length | 181 mm |
| Width | 77 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 58.80 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 22 Ah |
| Length | 181 mm |
| Width | 77 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 82.02 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 22 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 76 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 82.20 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa REC |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 50 Ah |
| Length | 197 mm |
| Width | 165 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 270.62 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 22 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 76 mm |
| Height exc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 123.30 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 7 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 65 mm |
| Height inc. terms | 100 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 26.42 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 12 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 50 mm |
| Height inc. terms | 98 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 26.75 inc. VAT