FTZ12S GEL Fulbat Motorcycle Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Fulbat |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Gel |
| Capacity (C10) | 11 Ah |
| Capacity (C20) | 11.6 Ah |
| CCA (EN) | 210 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 88 mm |
| Height inc. terms | 110 mm |
| Other References | 550637 |
| Guarantee | 1 Year |
£ 38.81 inc. VAT




















