FLTX20H Fulbat Lithium BMS Function Motorcycle Battery 12.8V 12Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Fulbat |
| Product Code | FLTX20H |
| Voltage | 12.8 Volts |
| Technology | Lithium |
| Capacity (C10) | 7 Ah |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| CCA | 420 A |
| Length | 175 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 130 mm |
| Other References | 560628 |
| Guarantee | 1 Year |
£ 241.66 inc. VAT



















