CTM14-BS PLATINUM AGM Motorcycle Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Platinum |
| Product Code | CTM14-BS |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 13 Ah |
| CCA (EN) | 210 A |
| Length | 135 mm |
| Width | 89 mm |
| Height inc. terms | 160 mm |
| Weight | 4.6 Kg |
| Guarantee | 1 Year |
£ 23.31 inc. VAT





















