CTM10L-BS PLATINUM AGM Motorcycle Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Platinum |
| Product Code | CTM10L-BS |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 10 Ah |
| CCA (EN) | 120 A |
| Length | 135 mm |
| Width | 90 mm |
| Height inc. terms | 146 mm |
| Weight | 3.5 Kg |
| Guarantee | 1 Year |
£ 22.42 inc. VAT










