CT9B-4 PLATINUM AGM Motorcycle Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Product Code | CT9B-4 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 8 Ah |
| CCA (EN) | 120 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 69 mm |
| Height inc. terms | 105 mm |
| Weight | 3.4 Kg |
| Guarantee | 1 Year |
£ 26.67 inc. VAT




















