YB7C-A Varta Powersports Freshpack Motorcycle Battery 507 101 008
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Varta |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 8 Ah |
| CCA (EN) | 110 A |
| Length | 130 mm |
| Width | 90 mm |
| Height inc. terms | 114 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 39.97 inc. VAT















