Yuasa YTX20HL-BS High Performance MF Motorcycle Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa HPMF |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 18.9 Ah |
| CCA (EN) | 310 A |
| Length | 175 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 155 mm |
| Other References | YTX20HL-BS-PW |
| Guarantee | 1 Year |
£ 113.25 inc. VAT




















