KYB Coil Spring Front RD1092
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | KYB |
| Length | 372 mm |
| Weight | 2.45 Kg |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 97 mm |
| Product Feature 1 | K-Flex |
| Thickness/Strength | 11.8 mm |
| Replaces | RD1091; RD2367; RD2385; RD1417 |
| Function | Suspension Spring |
| Spring Design | Coil Spring |
| Parameter | AB |
£ 36.58 inc. VAT






