Platinum 12v 135ah 850cca Mf 2yr S/Hd 617X

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Capacity | 135 Ah |
| Battery Type Code | 617 |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery CCA | 850 A |
| Battery Width | 175 mm |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 223 mm |
| Battery Length | 514 mm |
| Product Title | MF S/HD Conventional Battery 12V - 135Ah - 850CCA |
| Product Description | Platinum |
| Product Information |
|
| Barcode (EAN) | 5060043803544 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






