Platinum 12v 130ah 840cca Mf 2yr Hd 622X

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Length | 510 mm |
| Battery Capacity | 130 Ah |
| Battery Type Code | 622 |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery CCA | 840 A |
| Battery Width | 216 mm |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 209 mm |
| Product Information |
|
| Product Title | MF HD Conventional Battery 12V - 130Ah - 840CCA |
| Product Description | Platinum |
| Barcode (EAN) | 5060043803032 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






