Platinum 12v 210ah 1150cca Mf 2yr Hd 624X

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Length | 518 mm |
| Battery Capacity | 210 Ah |
| Battery Type Code | 624 |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery CCA | 1150 A |
| Battery Width | 273 mm |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 242 mm |
| Product Information |
|
| Product Title | MF HD Conventional Battery 12V - 210Ah - 1150CCA |
| Product Description | Platinum |
| Barcode (EAN) | 5060043803056 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






