Platinum Car Battery 625VP

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery CCA | 1150 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 242 mm |
| Battery Length | 518 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Capacity | 200 Ah |
| Battery Width | 273 mm |
| Battery Type Code | 625 |
| Product Description | Energy Value |
| Barcode (EAN) | 05060043803063 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






